Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

projekt Nr 3

3. Śmietniki na Żbikowie


Lokalizacja

Drogi publiczne w zarządzie miasta Pruszków

Opis projektu

Celem projektu jest postawienie na ulicach Żbikowa dodatkowych koszy na śmieci, co pomoże utrzymać ulice w czystości. Obecnie kosze na śmieci zlokalizowane są tylko przy przystankach autobusowych oraz bardzo nielicznych dużych skrzyżowaniach. Poruszając się po mieście pieszo często do najbliższego śmietnika dzieli nas dystans kilkuset metrów. W efekcie wiele "niecierpliwych" osób po prostu wyrzuca śmieci na chodnik, a właściciele psów nie sprzątają po swoich zwierzętach. W dzielnicy pojawiły się stojaki z darmowymi workami na psie odchody, ale i tak mało kto z nich korzysta, bo później nie ma gdzie ich wyrzucić.

Uzasadnienie realizacji projektu

Obecnie w rejonie Żbikowa nawet przy głównych ulicach liczba publicznych koszy na śmieci jest bardzo mała i niewystarczająca, żeby utrzymać na ulicach czystość. Dla mieszkańców poruszających się po mieście na piechotę często oznacza to, że od najbliższego śmietnika dzieli ich dystans kilkuset metrów. W efekcie ulice Żbikowa są notorycznie zanieczyszczone m.in. potłuczonym szkłem, bo osoby spożywające napoje ze szklanych butelek nie mają ich gdzie wyrzucić.

Potłuczone szkło na ulicy powoduje nie tylko nieporządek, ale przede wszystkim zagrożenie zdrowia np. dla bawiących się na ulicy dzieci. Brak koszy na śmieci na pewno przekłada się również na fakt, że posiadacze psów nie sprzątają po nich, bowiem w przestrzeni publicznej nie ma gdzie wyrzucić torebek z psimi odchodami. W efekcie w rejonach miasta szczególnie ubogich w kosze na śmieci chodniki często wręcz usłane są psimi odchodami.

Odbiorcy projektu i zrealizowanych działań

Wszyscy piesi poruszający się ulicami Żbikowa

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
115 koszy na śmieci wraż z montażem30 000 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania?

Lp.Część składowaŁączny koszt
1Opróżnianie i mycie 15 koszy na śmieci12 000 zł